*/?> */?>

Bezpłatne seminarium on-line „Engogenne potencjały rozwoju gospodarczego”, 23-24.04.2020r.

 

Seminarium nt. „Endogenne potencjały rozwoju gospodarczego” odbędzie się w formule on-line 23 i 24 kwietnia.

W części pierwszej w oparciu o zgromadzone dane zaprezentujemy procesy gospodarcze zachodzące w miastach oraz wskażemy na ich konsekwencje dla rozwoju. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z dotąd niedostępnymi i niepublikowanymi danymi dotyczącymi aktywności społeczno-ekonomicznej w oparciu o zasoby systemu Poltax ministerstwa finansów oraz zasoby ZUS dotyczące rynku pracy. Procesy i zjawiska będą omawiane w oparciu o narzędzie do analiz monitor.miasta.pl. Przedstawimy również praktyczne przykłady uruchamiania wewnętrznych potencjałów rozwoju gospodarczego realizowanych w małych i średnich miastach w Polsce.

Drugiego dnia zapraszamy na sesje warsztatowe. Uczestnicy będą mieli okazję zweryfikować zachodzące procesy gospodarcze oraz ich skutki dla rozwoju w odniesieniu do swoich miast, odnosząc się do wielkości i struktury dochodów z różnych źródeł aktywności, wielkości generowanych podatków oraz kształtowania rynku pracy. Zidentyfikujemy działania realizowane w miastach oraz omówimy propozycje działań ukierunkowujących na wzmocnienie endogennego zasobu jakim jest aktywność ekonomiczna mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców.

Uprzejmie prosimy o rejestrację na seminarium tylko poprzez formularz zgłoszeniowy (https://zwiazekmiastpolskich.clickmeeting.pl/seminarium-frl-2/register). Ze względu na charakter seminarium ilość miejsc jest ograniczona. Z tego względu uprzejmie prosimy o rejestrację 2 osób z miasta, a o udziale będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Link do udziału w seminarium otrzymacie Państwo mailowo. Uprzejmie prosimy o nieprzekazywanie linków dalej. Seminarium będzie transmitowane na facebook’u, co umożliwi udział w charakterze obserwatora większej grupie uczestników.

Już dziś Związek Miast Polskich zaprasza na kolejne seminaria on-line, które odbędą się w poniższych terminach:

Zapraszamy do zapoznania się z koncepcją FRL, cyklu seminariów, wynikami ankiet, nagraniem oraz innymi materiałami z pierwszego spotkania – http://www.miasta.pl/aktualnosci/wyzwania-demograficzne-dla-malych-i-srednich-miast-zapis-wideo-i-prezentacje.

 

Zaproszenie i program seminarium znajdą Państwo tu http://www.miasta.pl/aktualnosci/wewnetrzne-potencjaly-rozwoju-gospodarczego-zapraszamy-na-kolejne-seminarium

 

Partnerzy

  • UM Skarżysko-Kamienna
  • Akademia Górniczo-Hutnicza
  • Politechnika Świętokrzyska
  • Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach
  • Stowarzyszenie Integracja Europa Wschód
  • Staropolska Izba Przemysłowo – Handlowa
  • TARGI KIELCE S.A.
  • Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego
0
Send a message
Przepraszamy! Nie ma Nas online. Zostaw nam wiadomość a my postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak to możliwe.
Your name
* Email
* Describe your issue
Login Chat
Pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Napisz nam wiadomość!
Your name
* Email
We're online!

Facebook

*/?>
Skip to content