*/?> */?>

Dlaczego Skarżysko?

Nowoczesny sposób zarządzania miastem oraz szereg możliwości oferowanych dla Inwestorów sprawiają, że  Skarżysko jest miejscem, gdzie można bezpiecznie inwestować i prowadzić stabilny biznes. W ciągu ostatnich kilku lat władze miasta zainwestowały w rozwój – przy wsparciu Unii Europejskiej – blisko 200 mln zł. 

 Jakość obsługi inwestorów i przedsiębiorców zostały niejednokrotnie docenione na tle całego kraju, czego dowodem obok Państwa rekomendacji są prestiżowe nagrody.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym folderem inwestycyjnym, dostępnym do pobrania: folder inwestycyjny

Dlaczego Skarżysko-Kamienna?

IMG_1000-46Skarżysko – Kamienna jest idealnym miejscem do wykorzystania potencjału swojej firmy .

To nowocześnie zarządzane miasto z tradycjami przemysłowymi i dobrymi perspektywami rozwojowymi, położone w województwie świętokrzyskim. Nowoczesny kompleks dróg ekspresowych przechodzących przez nasze miasto, zmodernizowana linia kolejowa wzbogacona najnowszymi typami pociągów pasażerskich i tranzytowych zapewnia szybki kontakt z Klientami oraz daje możliwości rozwoju firm, którym potrzebne są duże powierzchnie magazynowe i możliwości przeładunku towarów. Miasto ma dobry dostęp do portów lotniczych: Warszawa – 140 km; Kraków – 160 km; Łódź – 140 km, Radom – 50 km.

Tereny inwestycyjne w Skarżysku-Kamiennej promowane są wśród potencjalnych inwestorów poza granicami kraju przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.

Przedsiębiorcy i Inwestorzy  zainteresowani rozpoczęciem inwestycji początkowej lub  tworzeniem nowych miejsc pracy związanych z inwestycją początkową, mogą skorzystać  z  pomocy regionalnej na terenie naszego miasta w postaci pięcioletniego zwolnienia przedmiotowego od podatku od nieruchomości.

Posiadamy jako jedni z nielicznych podpisaną umowę o współpracy z Targami Kielce S.A., która umożliwia przedsiębiorcom z terenu powiatu skarżyskiego uczestnictwo w wydarzeniach targowych z bonifikatą 30% na powierzchnie wystawiennicze. Szczegóły dostępne TUTAJ.

Ogromnym atutem dla inwestorów zewnętrznych, którzy zdecydują się inwestować na terenie Skarżyska-Kamiennej, jest możliwość aplikowania o finansowe wsparcie na rozwój do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, krajowych funduszy oraz tych zarządzanych bezpośrednio przez Komisję Europejską. W tych działaniach każdy potencjalny inwestor może liczyć na wsparcie ze strony – powoływanego z inicjatywy prezydenta – Centrum Obsługi Inwestora (COI). Na pomoc COI mogą liczyć nie tylko podmioty zewnętrzne, ale także lokalni przedsiębiorcy.

W Skarżysku-Kamiennej odbywa się jedno z najważniejszych wydarzeń o charakterze gospodarczym w regionie świętokrzyskim – Międzynarodowe Forum Inwestycyjne. Celem MFI jest promocja potencjału inwestycyjnego naszego miasta i regionu, a także pomoc w nawiązywaniu kontaktów między przedsiębiorcami z Polski i zagranicy, jak również zacieśnianie więzi między gospodarkami i zachęcenia polskich przedsiębiorców do aktywniejszych działań na rynkach innych krajów. Konferencja tłumaczona jest na języki obce. Szczegółowe informacje dot. wydarzenia dostępne są na stronie www.mfi.skarzysko.pl.

Mapka Skarżysko

Tereny inwestycyjne i dedykowane zaplecze techniczne 

Przedsiębiorcy i Inwestorzy mogą w naszym mieście znaleźć dopasowany do potrzeb i strategii rozwoju firmy teren inwestycyjny. W tym celu została powołana Miejska Baza Terenów Inwestycyjnych www.mbti.skarzysko.pl,w której znajdą Państwo  tereny o różnej powierzchni, uzbrojone oraz z bezpośrednim dostępem do sieci dróg publicznych.

Posiadamy także profesjonalnie przygotowane zaplecze techniczne do wynajęcia w postaci  hal magazynowych i produkcyjnych z zapleczem socjalnym o powierzchni od 150 do niemal 180 m zlokalizowanych w Skarżyskim Inkubatorze Technologicznym www.sit.skarzysko.pl

Wszystko po to, by ułatwić odpowiedzialne prowadzenie biznesu.

inkubator

Skarżyski Inkubator Technologiczny, źródło własne.

Partnerzy

  • UM Skarżysko-Kamienna
  • Akademia Górniczo-Hutnicza
  • Politechnika Świętokrzyska
  • Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach
  • Stowarzyszenie Integracja Europa Wschód
  • Staropolska Izba Przemysłowo – Handlowa
  • TARGI KIELCE S.A.
  • Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego
0
Send a message
Przepraszamy! Nie ma Nas online. Zostaw nam wiadomość a my postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak to możliwe.
Your name
* Email
* Describe your issue
Login Chat
Pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Napisz nam wiadomość!
Your name
* Email
We're online!

Facebook

*/?>
Skip to content