*/?> */?>

Pierwsze urodziny COI – podsumowanie

 

1 lipca Centrum Obsługi Inwestora obchodziło swoje pierwsze urodziny. To dobra okazja do podsumowania pierwszego roku działalności tej jednostki. Był to rok pełen był wyzwań i sukcesów.

 

 zdjęcie1zdjęcie2

 

Przypomnijmy, iż COI zostało powołane z inicjatywy Prezydenta Miasta, Konrada Kröniga, który zabiegał o to jeszcze jako radny miejski.

COI zarządza budynkiem LIPSK przy ul. Legionów 122D, Skarżyskim Inkubatorem Technologicznym oraz Miejską Bazą Terenów Inwestycyjnym.

 

Wizyta delegacji amerykańskiej

Pierwszym wyzwaniem, przed którym stanęła załoga COI, była organizacja przyjazdu misji zagranicznej z USA składającej się z Burmistrza Miasta Franklin Park, radnych miasta Chicago, przedstawiciela mediów polonijnych oraz prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji „Więź Kultur”. Podczas pobytu delegacji we wrześniu 2015r. został podpisany list intencyjny o współpracy między naszym miastem a miastem Franklin Park. Goście mieli okazję odwiedzić skarżyskie firmy, m.in. Wtórpol, Viki-Plast i KierArt.

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Po raz pierwszy w Skarżysku zorganizowany został Światowy Tydzień Przedsiębiorczości – projekt o zasięgu międzynarodowym promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. ŚTP organizowane jest od 2008 roku, w 143 krajach świata, również w Polsce. W ramach ŚTP udało się w Skarżysku zorganizować kilkanaście wydarzeń praktycznych, w tym warsztaty, wykłady i prelekcje, zarówno dla lokalnych przedsiębiorców, jak również dla uczniów i mieszkańców naszego miasta.

 

Podpisane porozumienie z PAIiIZ

15 grudnia 2015 w siedzibie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych nastąpiło uroczyste podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy pomiędzy PAIIIZ, a Miastem Skarżysko-Kamienna. Cieszymy się, że COI przyczyniło się w istotny sposób do tego sukcesu. Strony porozumienia wyraziły wolę współdziałania na rzecz gospodarczej promocji naszego miasta, poprzez podjęcie działań na rzecz pozyskiwania i obsługi inwestorów zagranicznych. Celem nadrzędnym współpracy podejmowanej na podstawie podpisanego porozumienia jest zwiększenie szans Gminy Skarżysko – Kamienna na pozyskanie inwestorów z całego świata.

Nowe miejsca pracy w naszym mieście

Działalność COI przyniosła namacalne rezultaty w postaci napływu inwestorów krajowych i zagranicznych do naszego miasta. Głównymi powodami lokacji nowych firm przez naszych inwestorów jest, jak sami podkreślają, profesjonalna i szybka obsługa ze strony COI oraz przychylność ze strony władz miasta. Największym przybyłym w ostatnim czasie inwestorem jest firma PRESMEBEL, która w tym momencie zatrudnia już pierwsze osoby na stanowisku szwaczka. Na skarżyszczan w w/w firmie docelowo czeka kilkaset miejsc pracy w zawodach tapicer, szwaczka i magazynier. Nabór na stanowiska wciąż trwa.

Dzięki działalności Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku zakładają swoje siedziby również firmy zagraniczne, które już prowadzą nabory na wolne stanowiska pracy w profesjach takich jak m.in. inżynier mechanik, technik elektryk automatyk itp. Cieszy fakt, iż lokalni i zewnętrzni inwestorzy chętnie kupują nieruchomości na terenie naszego miasta, by poszerzać swoją działalność lub stają się najemcami Skarżyskiego Inkubatora Technologicznego i tworzą w ten sposób środowisko start up’owe z innowacyjnymi pomysłami i oczywiście nowymi miejscami pracy.

Szczegóły na temat ofert pracy znajdują się TUTAJ

Uzyskaliśmy wpis do Rejestru Agencji Zatrudnienia

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej rozszerzyło zakres swojej działalności i uzyskało wpis do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia. Oznacza to, iż zgodnie z Ustawą o Promocji Zatrudnienia i Instytucjach Rynku Pracy, nasze COI świadczy bezpłatne usługi w zakresie:

– Pozyskiwania i upowszechniania ofert pracy,

– Inicjowania i organizowania kontaktów osób poszukujących odpowiedniego zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej z pracodawcami.

 

Tytuł Gmina na 5

Nasze miasto uzyskało tytuł „Gmina na 5” w rankingu przygotowanym przez Instytut Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Doceniono nasze działania w zakresie gotowości do obsługi inwestorów drogą elektroniczną. Badanie składało się z dwóch obszarów oceny, tj. oceny funkcjonalności oficjalnej witryny internetowej oraz oceny kontaktu elektronicznego z użyciem metody „tajemniczego klienta”.
W tym roku nagrodzono kilkanaście samorządów, a dzięki wdrożeniu innowacyjnych i autorskich rozwiązań w ubiegłym roku, Skarżysko-Kamienna znalazło się w tym prestiżowym gronie.

 

Poszerzenie możliwości aplikowania firm do Skarżyskiego Inkubatora Technologicznego oraz usługa Wirtualne Biuro

Wprowadziliśmy dwa atrakcyjne udogodnienia, dzięki którym prowadzenie firmy jest jeszcze prostsze.

Pierwsze to możliwość aplikowania firm do SIT, które działają między 2 a 5 lat na rynku. Firmy te mogą skorzystać z preferencyjnych warunków wynajmu powierzchni magazynowo-produkcyjnych w postaci zniżki w wysokości 50% w pierwszym roku działalności w SIT, 20% w drugim roku oraz 10% w trzecim roku pobytu w SIT.

Drugim udogodnieniem jest wprowadzenie usługi Wirtualnego Biura, które zapewnia rejestrację firmy pod adresem ul. Legionów 122D, dzięki czemu osoby fizyczne i podmioty prowadzące działalność mogą w znaczny sposób zredukować koszty związane z wynajęciem biura. Dodatkowymi korzyściami wynikającymi z korzystania z usługi Wirtualnego Biura jest m.in. promocja firmy na stronie internetowej COI i w social media czy dostęp do profesjonalnie wyposażonej sali konferencyjnej.

 

To tylko niektóre z dotychczasowych osiągnięć załogi COI. Ewelina Kaczorowska, dyrektor jednostki uważa, że na sukcesy COI składają się pasja, ciężka praca i zaangażowanie całego zespołu.

– Mam nadzieję, że kolejne lata działalności Centrum Obsługi Inwestora będą równie owocne dla naszego miasta. Efekty naszej pracy motywują nas do podejmowania kolejnych działań, które mam nadzieję, przełożą się na pozytywny wizerunek miasta w kraju i za zagranicą oraz jeszcze bardziej namacalnie wpłyną na już poprawiającą się sytuację gospodarczą w Skarżysku. Najbliższą okazją do tego jest organizowane przez nasz zespół w październiku „Międzynarodowe Forum Inwestycyjne Skarżysko – Kamienna 2016”, podczas którego prezydent Skarżyska zaprezentuje plany zagospodarowania Bernatki, a lokalni przedsiębiorcy będą mieli okazję do nawiązania międzynarodowych kontaktów. W imieniu Prezydenta Miasta oraz załogi Centrum Obsługi Inwestora zapraszam na to wydarzenie! – mówi dyrektor Ewelina Kaczorowska.

 

Partnerzy

  • UM Skarżysko-Kamienna
  • Akademia Górniczo-Hutnicza
  • Politechnika Świętokrzyska
  • Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach
  • Stowarzyszenie Integracja Europa Wschód
  • Staropolska Izba Przemysłowo – Handlowa
  • TARGI KIELCE S.A.
  • Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego
0
Send a message
Przepraszamy! Nie ma Nas online. Zostaw nam wiadomość a my postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak to możliwe.
Your name
* Email
* Describe your issue
Login Chat
Pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Napisz nam wiadomość!
Your name
* Email
We're online!

Facebook

*/?>
Skip to content