*/?> */?>

Podsumowanie pierwszego roku działalności SIP

 

 

 

 

Minął rok od oficjalnego otwarcia Skarżyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, który mieści się na V piętrze biurowca przy ul. Legionów 122 D.

Skarżyski Inkubator Przedsiębiorczości jest częścią projektu pn. Skarżyska Strefa Kreatywnego Biznesu, realizowanego przez Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku – Kamiennej w ramach środków pozyskanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 2.1 ,,Wsparcie świętokrzyskich IOB w celu zwiększenia poziomu przedsiębiorczości w regionie”, Oś 2 „Konkurencyjna gospodarka” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

W ramach projektu udało się wyremontować część V piętra, na którym powstały biura dla Najemców, profesjonalna sala konferencyjna oraz zaplecze socjalne.

Pierwsi Najemcy wprowadzili się Inkubatora na początku 2020 roku.  Obecnie znajduje się tam 10 firm, o różnych profilach działalności, m.in.: z branży mediów, BHP, kompozytowej, coachingu, prawnej.  Wszyscy otrzymali na start biura w pełni wyposażone i umeblowane.
Agnieszka Kondysz, właścicielka firmy „Coaching MPC”, swój dotychczasowy udział w projekcie ocenia pozytywnie:

Projekt „Skarżyska Strefa Kreatywnego Biznesu” dał mi ogromne możliwości rozwoju mojej nowo powstałej firmy „Coaching MPC”. Możliwość udziału w tym projekcie pozwoliła mi znacznie ograniczyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Otrzymałam także nieocenioną pomoc w zakresie doradztwa prorozwojowego, co dla raczkującej firmy było ogromnym wsparciem. Nakreślone podczas doradztwa sposób i kierunki działania oraz możliwości pozyskania klientów pozwoliły mi na realizację moich celów biznesowych. Dodatkowym wsparciem jest także możliwość promocji mojej firmy w lokalnych mediach i bezpłatne promowanie na stronach Centrum Obsługi Inwestora w mediach społecznościowych. Doceniam także informacje, które otrzymuję od pracowników COI na temat możliwości udziału w szkoleniach, konferencjach a także o planowanych wydarzeniach biznesowych na terenie województwa Świętokrzyskiego.

 

 

 

Partnerzy

  • UM Skarżysko-Kamienna
  • Akademia Górniczo-Hutnicza
  • Politechnika Świętokrzyska
  • Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach
  • Stowarzyszenie Integracja Europa Wschód
  • Staropolska Izba Przemysłowo – Handlowa
  • TARGI KIELCE S.A.
  • Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego
0
Send a message
Przepraszamy! Nie ma Nas online. Zostaw nam wiadomość a my postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak to możliwe.
Your name
* Email
* Describe your issue
Login Chat
Pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Napisz nam wiadomość!
Your name
* Email
We're online!

Facebook

*/?>
Skip to content