*/?> */?>

Skarżyska Strefa Kreatywnego Biznesu – nowe przedsięwzięcie

 

Do Skarżyska popłyną kolejne pieniądze z Unii Europejskiej.

Tym razem na Skarżyską Strefę Kreatywnego Biznesu.

 

Z inicjatywy Prezydenta Miasta Skarżyska – Kamiennej Pana Konrada Kröniga podjęte zostały kolejne działania zmierzające do wsparcia lokalnych, nowych przedsiębiorców oraz inwestorów zainteresowanych ulokowaniem swojej działalności na terenie Miasta.

Od początku swojej kadencji stawiam na przedsiębiorczość i pracę jako podstawowe czynniki, które determinują rozwój gospodarczy Miasta i zachęcają z jednej strony młodych ludzi do pozostania w Skarżysku, zaś z drugiej, przyciągają kolejnych inwestorów” – oświadczył Prezydent Skarżyska – Kamiennej Konrad Krönig. 

W ramach działania 2.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020 pn. „Wsparcie świętokrzyskich instytucji otoczenia biznesu w celu zwiększenia poziomu przedsiębiorczości w regionie” gmina Skarżysko – Kamienna działająca poprzez Centrum Obsługi Inwestora uzyskała dofinansowanie do realizacji projektu zakładającego utworzenie m.in. Skarżyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz zaoferowanie pakietu usług wspierających działalność przedsiębiorców i potencjalnych inwestorów. Całkowita wartość projektu opiewa na kwotę ponad 870 tys. złotych, z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi aż 637 tys. złotych, co stanowi 85% kosztów kwalifikowanych. Wkład gminy Skarżysko – Kamienna wyniesie tylko 233 tys. złotych.

Wniosek złożony przez gminę Skarżysko – Kamienna spotkał się z uznaniem zarówno ze strony członków Komisji Oceny Projektów jak i Zarządu Województwa Świętokrzyskiego i otrzymał największe dofinansowanie spośród wniosków wybranych do realizacji.

W dn. 19.01.2018r. nastapiło podpisanie umowy o dofinansowanie projektu. Poniżej krótka fotorelacja.

W ramach projektu zaplanowano m.in. utworzenie Skarżyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Działania w tym zakresie będą obejmowały remont pomieszczeń znajdujących się w budynku przy ulicy Legionów 122D celem ich adaptacji na potrzeby młodych przedsiębiorców. Ponadto pomieszczenia zostaną wyposażone w odpowiednie sprzęty biurowe oraz sprzęt komputerowy, tak aby zapewnić optymalne warunki rozwoju nowych inicjatyw gospodarczych. Pomieszczenia w Skarżyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości będą udostępniane nieodpłatnie dla przedsiębiorstw typu start up działających na terenie Skarżyska – Kamiennej. Z oferty inkubatora będą mogli skorzystać wszyscy zainteresowani założeniem i prowadzeniem działalności gospodarczej w Skarżysku – Kamiennej. Jak powiedział Prezydent Krönig „(…) młodość to stan ducha, więc tym bardziej zachęcam osoby dojrzałe, seniorów, do odważengo spojrzenia na swoje umiejętności biznesowe, choćby właśnie w ramach tworzonego inkubatora. Dojrzały wiek i wynikające z niego doświadczenie staje się obecnie na rynku pracy ogromną zaletą, spróbujmy więc razem wykorzystać ten atut naszych mieszkańców”.

 

Poza wsparciem o charakterze infrastrukturalnym, nowi przedsiębiorcy będą mogli również korzystać nieodpłatnie ze szkoleń realizowanych przez Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku – Kamiennej, które w imieniu gminy będzie realizatorem całego projektu. Pakiet dedykowanych, skrojonych na miarę potrzeb przedsiębiorców, szkoleń oraz pomoc w zakresie nawiązywania kontaktów biznesowych, z pewnością będą stanowiły istotne wsparcie na początku samodzielnego prowadzenia własnej firmy.

Nowi przedsiębiorcy to nowe miejsca pracy w naszym Mieście, to większa konkurencja o pracownika, to szansa na zmniejszenie bezrobocia, które tak bardzo nas dotyka. Nie odpuszczamy żadnej szansy żeby pozyskać środki zewnętrzne dla naszej działalności na rzecz Miasta. Tego właśnie wyrazem jest także ten projekt.” – zapewnia Prezydent Konrad Krönig.

Pierwsze rezultaty projektu powinny być widoczne już pod koniec 2018 roku, gdy zakończy się remont i wyposażenie pomieszczeń dla przedsiębiorców w budynku przy ulicy Legionów 122D. Sukcesywnie będą również oferowane pakiety usług dla przedsiębiorców, co powinno pozwolić na efektywne wdrożenie wszystkich działań do początku 2019 roku.

 

Partnerzy

  • UM Skarżysko-Kamienna
  • Akademia Górniczo-Hutnicza
  • Politechnika Świętokrzyska
  • Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach
  • Stowarzyszenie Integracja Europa Wschód
  • Staropolska Izba Przemysłowo – Handlowa
  • TARGI KIELCE S.A.
  • Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego
0
Send a message
Przepraszamy! Nie ma Nas online. Zostaw nam wiadomość a my postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak to możliwe.
Your name
* Email
* Describe your issue
Login Chat
Pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Napisz nam wiadomość!
Your name
* Email
We're online!

Facebook

*/?>
Skip to content