*/?> */?>

„Skarżyska Strefa Kreatywnego Biznesu” z wizytą w Krakowie

W dniach 5-7 grudnia 2018 roku odwiedziliśmy w ramach projektu „Skarżyska Strefa Kreatywnego Biznesu” instytucje wspierające przedsiębiorczość  w Krakowie. Celem wizyty studyjnej było podniesienie kompetencji pracowników Centrum Obsługi Inwestora w zakresie efektywnego wspierania nowopowstających firm w ramach nowotworzonego inkubatora przedsiębiorczości. Wizyta studyjna miała na celu zapoznanie uczestników wizyty ze sposobem funkcjonowania inkubatorów przedsiębiorczości oraz instytucji otoczenia biznesu na terenie województwa małopolskiego, w celu budowania kompetencji zawodowych w oparciu o wymianę doświadczeń.

Wśród wizytowanych instytucji instytucji znalazły się:

 1. Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.;
 2. Małopolskie Parki Przemysłowe sp. z o.o.;
 3. Krakowski Park Technologiczny;
 4. FabLab Małopolska.

Naszą szczególną uwagę przykuł projekt FabLab. Zgodnie z ogólną definicją takiego miejsca FabLab (z ang. Fabrication Laboratory) – to rodzaj pracowni lub małego laboratorium, gdzie można w praktyce sprawdzić każdy pomysł. To miejsce dla osób, które chcą prowadzić pracę naukową lub testować nowe rozwiązania, a nie mają do tego odpowiednich narzędzi i przestrzeni. To kreatywna przestrzeń dla hobbystów, majsterkowiczów, modelarzy, architektów, artystów i inżynierów, którzy wykorzystując dostępne materiały i narzędzia mogą tworzyć prototypy nowych urządzeń i wynalazków.

Dziękujemy wszystkim instytucjom za przyjęcie i podzielenie się doświadczeniami, dzięki którym wzbogacimy ofertę powstającego Skarżyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Projekt pn.: „Skarżyska Strefa Kreatywnego Biznesu” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 2.1 ,,Wsparcie świętokrzyskich IOB w celu zwiększenia poziomu przedsiębiorczości w regionie”, Oś 2 „Konkurencyjna gospodarka” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Poniżej krótka dokumentacja fotograficzna.

Partnerzy

 • UM Skarżysko-Kamienna
 • Akademia Górniczo-Hutnicza
 • Politechnika Świętokrzyska
 • Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach
 • Stowarzyszenie Integracja Europa Wschód
 • Staropolska Izba Przemysłowo – Handlowa
 • TARGI KIELCE S.A.
 • Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego
0
Send a message
Przepraszamy! Nie ma Nas online. Zostaw nam wiadomość a my postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak to możliwe.
Your name
* Email
* Describe your issue
Login Chat
Pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Napisz nam wiadomość!
Your name
* Email
We're online!

Facebook

*/?>
Skip to content