*/?> */?>

Spotkanie informacyjno-konsultacyjne „Współpracuj z nami – rozwijaj swoją firmę”.

9 stycznia 2020r. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej odbyła się konferencja „Współpracuj z nami – rozwijaj swoją firmę”, zorganizowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Skarżysku-Kamiennej oraz Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej.  Spotkanie swoim honorowym patronatem objął Starosta Skarżyski Pan Artur Berus. To już szósty rok z rzędu, gdy PUP wraz z partnerami przekazuje swoim klientom informacje na temat możliwości uzyskania wsparcia na założenie działalności gospodarczej lub rozwój firm. W spotkaniu uczestniczyło ok. 50 przedstawicieli instytucji publicznych i prywatnych w terenu powiatu skarżyskiego.
W roku obecnym w programie konferencji znalazły się wystąpienia dotyczące między innymi: form wsparcia planowanych do realizacji przez Urząd Pracy w 2020 roku, wsparcia rozwoju zawodowego pracodawcy i pracowników a także oferty Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej.
Po rozpoczęciu konferencji przez Starostę Skarżyskiego oraz Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Skarżysku-Kamiennej Pana Romana Białka jako pierwszy prezentację wygłosił Kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej w PUP Pan Bogusław Ciok. Przedstawił on zasady i kryteria przyznawania wsparcia przez Urząd Pracy w 2020 roku. W roku obecnym środki na aktywizację zawodową, które mogą wykorzystać pracodawcy i bezrobotni wynoszą blisko 9 mln złotych.  Będą one przeznaczone m.in. na staże, dotacje na podjęcie działalności gospodarczej, refundacje kosztów stworzenia miejsca pracy, prace interwencyjne, szkolenia czy bony na zasiedlenie.
W drugiej prezentacji Pani Aleksandra Marcinkowska – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach omówiła zebranym dwa narzędzia mające na celu podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników i pracodawców w postaci szkoleń, kursów, egzaminów, studiów podyplomowych jakimi są: Krajowy Fundusz Szkoleniowy oraz Baza Usług Rozwojowych. Prelegentka zachęcała pracodawców do korzystania z tego wsparcia gdyż obecne zmiany na rynku w szczególności rozwój nowych technologii sprawiają, że firmy które nie inwestują w pracowników nie są w stanie poradzić sobie z tą dynamiką zmian. Środki Krajowego Funduszu Szkoleniowego pozostają w dyspozycji PUP Skarżysko-Kamienna, natomiast doradztwo i obsługę Bazy Usług Rozwojowych prowadzi Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa.
Następnie aktualną i wszechstronną ofertę Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej przedstawił Dyrektor COI Pan Sławomir Ciaś. Jednostka prowadzi szereg innowacyjnych projektów związanych zarówno z pozyskiwaniem inwestorów zewnętrznych w celu tworzenia miejsc pracy w powiecie jak i dot. wspierania rozwoju nowych firm lub osób mających pomysł na innowacyjny biznes. Omówione zostały zasady przyjęcia i działania Skarżyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, który powstał dzięki wsparciu finansowemu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.
Na zakończenie eksperci i pracownicy PUP udzielali odpowiedzi na pytania w drodze konsultacji indywidualnych.
Przedsiębiorców zainteresowanych pobraniem materiałów informacyjnych ze spotkania zapraszamy do kliknięcia TUTAJ

Partnerzy

  • UM Skarżysko-Kamienna
  • Akademia Górniczo-Hutnicza
  • Politechnika Świętokrzyska
  • Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach
  • Stowarzyszenie Integracja Europa Wschód
  • Staropolska Izba Przemysłowo – Handlowa
  • TARGI KIELCE S.A.
  • Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego
0
Send a message
Przepraszamy! Nie ma Nas online. Zostaw nam wiadomość a my postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak to możliwe.
Your name
* Email
* Describe your issue
Login Chat
Pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Napisz nam wiadomość!
Your name
* Email
We're online!

Facebook

*/?>
Skip to content