*/?> */?>

V Międzynarodowe Forum Inwestycyjne w Skarżysku-Kamiennnej za nami !

W Skarżysku-Kamiennej po raz V odbywało się Międzynarodowe Forum Inwestycyjne. W tym roku po raz pierwszy, z uwagi na pandemię, uczestnicy spotkali się on-line. Wydarzenie było okazją do przedstawienia dobrych przykładów dostosowania prowadzenia firmy do warunków pandemicznych, przedstawienia form wsparcia przedsiębiorców oraz prezentacji nowej inwestycji, która będzie realizowana w Skarżysku-Kamiennej przez pozyskanego inwestora zewnętrznego.

V Międzynarodowe Forum Inwestycyjne przeniosło się do internetu, ale zamysł wydarzenia pozostał niezmieniony – celem była wymiana wiedzy i doświadczeń, przedstawienie bieżących informacji dotyczących wsparcia biznesu, wzajemna promocja, wymiana kontaktów.

Uczestników przywitali: prezydent miasta Skarżyska-Kamiennej, inicjator wydarzenia, Konrad Krönig oraz prowadzący Forum Jacek Bieda.

– Cieszę się, że po raz piąty możemy spotkać się w Skarżysku-Kamiennej w ramach Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego, chociaż tym razem w innej formie, wynikającej z obecnej sytuacji. To właśnie pandemia będzie przedmiotem naszych dzisiejszych obrad. Będziemy mówili o tym, jakie są realia prowadzenia biznesu w dobie koronawirusa – podkreślił prezydent miasta. – Na przestrzeni ostatnich lat w ramach MFI poruszaliśmy różne tematy, od startupów, przez promocję jednostek samorządu terytorialnego, mówiliśmy też o współpracy na linii Polska – Wschód, czy o współpracy na linii samorząd – biznes – środowiska naukowe. Przedstawialiśmy inwestorów chętnych do tego, by inwestować na terenie województwa świętokrzyskiego. Dzisiaj również przedstawimy kolejną firmę, z którą przez ponad rok prowadziliśmy rozmowy, by przyciągnąć ją do naszego miasta i która zdecydowała się zrealizować u nas dużą inwestycję. To jest dowód, że tego typu wydarzenia gospodarcze w miastach takich jak Skarżysko są potrzebne – podkreślił we wstępie prezydent Konrad Krönig.

– Spotykamy się po raz piąty, a zarazem po raz pierwszy, ponieważ pierwszy raz przyszło nam prowadzić tę imprezę w takich okolicznościach, on-line – dodawał prowadzący wydarzenie Jacek Bieda.

W tej bezpiecznej formule uczestnicy przez kilka godzin skupiali się na zagadnieniach, związanych szczególnie z obecną sytuacją epidemiologiczną.

Tematy zostały podzielone na trzy tematyczne bloki.

W pierwszej części uczestnicy wysłuchali prelekcji dotyczących komunikacji elektronicznej w dobie pandemii. W drugiej części Forum tematy skupiały się na działaniach wspierających prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce w okresie pandemii. Blok trzeci poświęcony był rozmowie o lokalnym wymiarze pandemii.

Wyczekiwanym punktem była prezentacja inwestycji w park handlowy, który ma powstać przy trasie S7 w Skarżysku-Kamiennej – szczegóły inwestycji przedstawił Krzysztof Elsner z Trei Real Estate Poland Sp. z o.o.

Jak mówił, park handlowy będzie miał powierzchnię ok. 8 tysięcy metrów kw.

– Taka inwestycja generuje sporą ilość zatrudnionych osób. Na bazie naszego doświadczenia prognozujemy, że będzie tam zatrudnionych około 120 – 130 osób – informował Krzysztof Elsner z Trei Real Estate Poland. – Całkowity koszt inwestycji około 10 mln euro. Te pieniądze zainwestujemy także lokalnie, bo firma budowlana, która będzie to budowała, będzie zatrudniała lokalnych dostawców i podwykonawców. Otwarcie zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2022 roku. Jest to termin asekuracyjny. Chciałbym, aby otwarcie wydarzyło się na sam koniec 2021 roku. Architekci już projektują i wkrótce będziemy starać się o pozwolenie na budowę – dodawał przedstawiciel Trei Real Estate Poland.

– Zapraszam do naszej inwestycji i do współpracy także lokalnych przedsiębiorców. To już jest czas, kiedy zaczynamy rozmowy, możemy planować i wkomponowywać dodatkowe powierzchnie, na których można prowadzić działalność – mówił Krzysztof Elsner, który podziękował także władzom Skarżyska-Kamiennej za dotychczasową, bardzo dobrą współpracę.

Inwestycja zakłada też budowę całej infrastruktury towarzyszącej, jak parkingi, a także nowa droga dojazdowa.

– W mojej ocenie wszystkie panele i podjęte dziś tematy były bardzo merytoryczne, natomiast moją największą uwagę przykuł inwestor, który będzie prowadził w Skarżysku-Kamiennej dużą inwestycję, a więc stworzy także nowe miejsca pracy – podsumował prezydent miasta Konrad Krönig, dziękując wszystkim za udział w wydarzeniu.

Patronat honorowy nad tegoroczną, V edycją Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego sprawowali: Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Krajowa Izba Gospodarcza w Warszawie, Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa, Business Centre Club, Związek Miast Polskich, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Radio Kielce, Businesswoman&Life, Telewizja Świętokrzyska, Echo Dnia. Partnerami wydarzenia byli: Firmy Jutra, Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych LEWIATAN, Firma Greeneris.

Tekst za: Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej.

Partnerzy

  • UM Skarżysko-Kamienna
  • Akademia Górniczo-Hutnicza
  • Politechnika Świętokrzyska
  • Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach
  • Stowarzyszenie Integracja Europa Wschód
  • Staropolska Izba Przemysłowo – Handlowa
  • TARGI KIELCE S.A.
  • Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego
0
Send a message
Przepraszamy! Nie ma Nas online. Zostaw nam wiadomość a my postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak to możliwe.
Your name
* Email
* Describe your issue
Login Chat
Pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Napisz nam wiadomość!
Your name
* Email
We're online!

Facebook

*/?>
Skip to content