*/?> */?>

Wizyta Grzegorza Schetyny

W piątek, 23 października 2015 roku Grzegorz Schetyna, Minister Spraw Zagranicznych przyjął zaproszenie i odwiedził Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej – jednostkę budżetową Urzędu Miasta, zajmującą się profesjonalną obsługą inwestorów i przedsiębiorców, również zagranicznych. Celem spotkania było nawiązanie współpracy i promocja terenów inwestycyjnych położonych na terenie miasta oraz szukanie nowych perspektyw w rozwoju i możliwości współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

Ciężka praca osób zatrudnionych w COI przynosi już pierwsze efekty. Po powrocie ze stażu w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIIZ), w Skarżysku odbyło się spotkanie z Ministrem Spraw Zagranicznych. Gospodarzem spotkania z ministrem Grzegorzem Schetyną, który przyjechał do Skarżyska w asyście rzecznika MSZ – Marcina Wojciechowskiego, była dyrektor Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej Ewelina Kaczorowska.

W czasie rozmowy poruszone zostały istotne dla Skarżyska problemy, między innymi konieczność stworzenia nowych miejsc pracy oraz zatrzymanie młodych ludzi na terenie naszego miasta. Goście dostrzegli też zalety miasta, takie jak doskonałe połączenie komunikacyjne, bogate tradycje przemysłowe, kapitał ludzki oraz wysoki potencjał inwestycyjny.

Krótkie spotkanie w siedzibie COI zaowocowało zaproszeniem pracowników tej jednostki przez szefa dyplomacji do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w celu kontynuowania rozmów o strategii promocji Skarżyska jako miasta, w którym warto inwestować.

Partnerzy

  • UM Skarżysko-Kamienna
  • Akademia Górniczo-Hutnicza
  • Politechnika Świętokrzyska
  • Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach
  • Stowarzyszenie Integracja Europa Wschód
  • Staropolska Izba Przemysłowo – Handlowa
  • TARGI KIELCE S.A.
  • Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego
0
Send a message
Przepraszamy! Nie ma Nas online. Zostaw nam wiadomość a my postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak to możliwe.
Your name
* Email
* Describe your issue
Login Chat
Pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Napisz nam wiadomość!
Your name
* Email
We're online!

Facebook

*/?>
Skip to content