Dlaczego
Skarżysko ?

Twoje inwestycje - nasza pasja i profesjonalizm!

Zmniejsz wydatki

Wsparcie na każdym poziomie rozwoju Państwa projektu

Uzyskaj wsparcie

Korzystaj z doświadczenia najlepszych specjalistów z regionu

Oszczędzaj czas

Szybkie uzyskanie rzetelnych i sprawdzonych informacji

COI SKARŻYSKO KAMIENNA

Dlaczego Skarżysko ?

Nowoczesny sposób zarządzania miastem oraz szereg możliwości oferowanych dla Inwestorów sprawiają, że  Skarżysko jest miejscem, gdzie można bezpiecznie inwestować i prowadzić stabilny biznes. W ciągu ostatnich kilku lat władze miasta zainwestowały w rozwój – przy wsparciu Unii Europejskiej – blisko 200 mln zł. 

 Jakość obsługi inwestorów i przedsiębiorców zostały niejednokrotnie docenione na tle całego kraju, czego dowodem obok Państwa rekomendacji są prestiżowe nagrody

COI SKARŻYSKO KAMIENNA

Skarżysko – Kamienna

jest idealnym miejscem  do wykorzystania potencjału swojej firmy .

To nowocześnie zarządzane miasto z tradycjami przemysłowymi i dobrymi perspektywami rozwojowymi, położone w województwie świętokrzyskim. Nowoczesny kompleks dróg ekspresowych przechodzących przez nasze miasto, zmodernizowana linia kolejowa wzbogacona najnowszymi typami pociągów pasażerskich i tranzytowych zapewnia szybki kontakt z Klientami oraz daje możliwości rozwoju firm, którym potrzebne są duże powierzchnie magazynowe i możliwości przeładunku towarów. Miasto ma dobry dostęp do portów lotniczych: Warszawa – 140 km; Kraków – 160 km; Łódź – 140 km, Radom – 50 km.

Tereny inwestycyjne w Skarżysku-Kamiennej promowane są wśród potencjalnych inwestorów poza granicami kraju przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.

COI SKARŻYSKO KAMIENNA

Przedsiębiorcy i Inwestorzy

zainteresowani rozpoczęciem inwestycji początkowej lub  tworzeniem nowych miejsc pracy związanych z inwestycją początkową, mogą skorzystać  z  pomocy regionalnej na terenie naszego miasta w postaci pięcioletniego zwolnienia przedmiotowego od podatku od nieruchomości.

Posiadamy jako jedni z nielicznych podpisaną umowę o współpracy z Targami Kielce S.A., która umożliwia przedsiębiorcom z terenu powiatu skarżyskiego uczestnictwo w wydarzeniach targowych z bonifikatą 30% na powierzchnie wystawiennicze. Szczegóły dostępne TUTAJ.

Ogromnym atutem dla inwestorów zewnętrznych, którzy zdecydują się inwestować na terenie Skarżyska-Kamiennej, jest możliwość aplikowania o finansowe wsparcie na rozwój do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, krajowych funduszy oraz tych zarządzanych bezpośrednio przez Komisję Europejską. W tych działaniach każdy potencjalny inwestor może liczyć na wsparcie ze strony – powoływanego z inicjatywy prezydenta – Centrum Obsługi Inwestora (COI). Na pomoc COI mogą liczyć nie tylko podmioty zewnętrzne, ale także lokalni przedsiębiorcy.

W Skarżysku-Kamiennej odbywa się jedno z najważniejszych wydarzeń o charakterze gospodarczym w regionie świętokrzyskim – Międzynarodowe Forum Inwestycyjne. Celem MFI jest promocja potencjału inwestycyjnego naszego miasta i regionu, a także pomoc w nawiązywaniu kontaktów między przedsiębiorcami z Polski i zagranicy, jak również zacieśnianie więzi między gospodarkami i zachęcenia polskich przedsiębiorców do aktywniejszych działań na rynkach innych krajów. Konferencja tłumaczona jest na języki obce. Szczegółowe informacje dot. wydarzenia dostępne są na stronie www.mfi.skarzysko.pl.

Business men in discussion at office
Aktualności

Ostatnie wydarzenia

Miejska Baza Terenów Inwestycyjnych

Tereny inwestycyjne i dedykowane zaplecze techniczne

Przedsiębiorcy i Inwestorzy mogą w naszym mieście znaleźć dopasowany do potrzeb i strategii rozwoju firmy teren inwestycyjny. W tym celu została powołana Miejska Baza Terenów Inwestycyjnych www.mbti.skarzysko.pl,w której znajdą Państwo  tereny o różnej powierzchni, uzbrojone oraz z bezpośrednim dostępem do sieci dróg publicznych.

Posiadamy także profesjonalnie przygotowane zaplecze techniczne do wynajęcia w postaci  hal magazynowych i produkcyjnych z zapleczem socjalnym o powierzchni od 150 do niemal 180 m zlokalizowanych w Skarżyskim Inkubatorze Technologicznym www.sit.skarzysko.pl

Wszystko po to, by ułatwić odpowiedzialne prowadzenie biznesu.

Skip to content